Bizi Takip Edin :
GÖNÜLLÜLÜK
GÖNÜLLÜLÜK
GÖNÜLLÜ KİMDİR ?

Gönüllü, toplumsal hayatta herhangi bir karşılık ya da çıkar gözetmeksizin bilgi, zaman, beceri ve kaynaklarını kullanarak bir hayrı yapmayı kendiliğinden talep eden ve emeğini iyiliğe dönüştürmek isteyen kişidir.

Hiçbir menfaat ve karşılık gözetmeksizin, sadece Allah'ın rızası beklenerek, yardım edilmesi gereken bir durumda tüm maddî ve manevî birikimin seferber edilmesi de gönüllülüktür.

Bir insan, kimi zaman maddî, fizikî veya parasal gücünü, kimi zaman bilgi, beceri ve kabiliyetlerini kullanarak gönüllü olabilir.

Gönüllü olan insanlar elbette bireysel faaliyetlerde de bulunabilir. Ancak günümüz dünyasında yaşanan doğal afetler, depremler, savaşlar, açlık, kuraklık gibi felaketler için tek başına herhangi bir şey yapmak mümkün olmadığından, maddi ve manevi yardım konusunda sivil toplum kuruluşu ile hareket etmesi gerekmektedir.

Bu nedenle de sivil toplum kuruluşu ya da gönüllülerin oluşturduğu bir toplumsal proje içinde yer alan gönüllüler, birikimlerin doğru tasnifi ve kullanılması sayesinde daha faydalı olabilmektedirler.

Tüm Hakları Saklıdır : 2014
Gizlilik Sözleşmesi | Erişilebilirlik
Tasarım ve Uygulama : Rota Medya